Badanie słuchu

Centrum badań słuchu – Kajetany, Warka

Uszkodzenie słuchu stanowi jedno z powszechnie występujących zaburzeń narządów zmysłów u współczesnego człowieka. W naszej klinice oferujemy profesjonalne badanie słuchu przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń i sprawdzonych systemów pomiarowych. Oferta jest skierowana do mieszkańców Grójca, Warki, Kajetan oraz pozostałych miejscowości powiatu grójeckiego i województwa mazowieckiego.

Istota i specyfika badania słuchu

Do badania audiometrycznego wykorzystywane jest specjalistyczne elektroakustyczne urządzenie zwane audiometrem. Przyrząd ten generuje sygnały o charakterze ilościowym i jakościowym, które są przekazywane do ucha za pomocą słuchawek.

Narząd słuchu jest poddawany badaniu tonami o precyzyjnie określonym natężeniu i zakresem wynoszącym od 125 do 8000 Hz. Otrzymane wyniki pomiarowe nanoszone są na tzw. siatkę audiogramu. Na osi odciętych przedstawione są poziomy częstotliwości, natomiast oś rzędnych wskazuje progi słyszalności w decybelach od 0 do 100 dB.

Przed rozpoczęciem badania słuchu każdy pacjent otrzymuje od protetyka informacje, jak ma się zachować oraz sprawdzi drożność kanałów słuchowych w celu wyeliminowania błędów i zniekształceń pomiarowych.

Badanie słuchu Kajetany – dla kogo?

Wśród najważniejszych wskazań do wykonania badania słuchu należy wskazać:

  • podejrzenie niedosłuchu przewodzeniowego, odbiorczego, ślimakowego, ośrodkowego i mieszanego,
  • szumy uszne,
  • przebyte urazy głowy,
  • praca na hali produkcyjnej i miejscach o dużym natężeniu decybeli,
  • pojawiające się zaburzenia równowagi,
  • długoletnia cukrzyca,
  • wiek, po 60. roku życia.

Przeprowadzona analiza audiometrem pozwala na ocenę progu słyszenia, dzięki czemu można precyzyjnie określić stopień niepełnosprawności słuchowej. Jesteś mieszkańcem Warki i Kajetan i chcesz sprawdzić stan swojej słyszalności? Zapraszamy serdecznie do kontaktu i ustalenia daty się na badanie słuchu.